Soma Bay

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v prepychovom Červeno-morskom stredisku Soma Bay, ktoré leží iba 45 km od medzinárodného letiska v Hurghade, dočkáte sa mimoriadnej starostlivosti zamestnancov hotelov.

Rekreačné zariadenia v zátoke Soma na rozlohe 10 km2 ponúkajú všetko, čo si môžete na dovolenke pri Červenom mori priať, umožňuje užívať si všetky obľúbené aktivity návštevníkov a krásne počasie tu je zaručené po celý rok. Celé stredisko je zo všetkých strán obklopené čistým morom, krásne dlhé piesčité pláže vás lákajú k odpočinku a púštna krajina s horami v pozadí pridávajú okoliu na kráse.


Okrem vynikajúcich hotelov tu nájdete golfové ihrisko a klub Cascades, potápačské a kitesurfingové stredisko, špičkové kúpele s thalassoterapiou, nájdete tu aj najväčšie kúpele na celej riviére Červeného mora.

Či už sa rozhodnete Soma Bay navštíviť len počas dovolenky v Hurghade alebo si tu priamo zarezervujete hotel, zistíte, že Soma Bay je výborné miesto pre krátku i dlhšiu dovolenku, kde sa môžete potápať, šnorchlovať, odpočívať alebo venovať sa rodine či priateľom. 


Nezmeškajte v Soma Bay


Kláštory sv. Anthonyho a sv. Pavla

Oba sú najstaršími kresťanskými kláštormi, pochádzajú z obdobia 4. st. n. l. a sú jednými z najdôležitejších koptských pamiatok. Nachádzajú sa približne 45 km od Hurghady a ak aj nie ste nábožensky založení, určite sa toto miesto oplatí navštíviť.Hieroglyfy vo Wadi Hammamat

Wadi Hmmamat je dnes moderná cesta spájajúca pobrežie Červeného mora s Nílom, v minulosti to bolo len vyschnuté koryto rieky, ktoré slúžilo ako staroveká obchodná cesta používaná už v období Starej ríše, až do Rímskej doby. Na južnej strane cesty, presne v Bir Umm Fawakhir možno nájsť stovky hieroglyfov, potvrdzujúcich mnohé ťažobné expedície faraónov. Na severnej strane cesty sú ešte pozostatky 35 antických robotníckych chatrčí. Výlety sem organizuje mnoho agentúr z okolitých letovísk.


Ostrov Giftun

Giftun je už veľmi populárny aj medzi našimi turistami. Priezračné more a žiarivé pláže vám zaručia dokonalý celodenný výlet. Nezabudnite si šnorchel a potápačské okuliare.


Soma Bay toho ponúka ešte oveľa viac, dôležité sú fakultatívne výlety za starovekými pamiatkami Egypta, ako je Káhira, Luxor, Asuán, a mnoho iných.

Do týchto destinácií ponúkajú výlety všetky letoviská, aj tie vzdialenejšie zo Sinaja, preto sa im venujeme jednotlivo pod záložkou Cestovanie v Egypte - Údolie Nílu.