Sinajský polostrov

Hory, kvalitné služby a úžasný podmorský svet

Na Sinajskom polostrove sa nachádzajú štyri známe letoviská, ktoré sú v ponuke cestovných kancelárií. Tu vám ponúkame rýchle zhrnutie, po rozkliknutí jednotlivých destinácií nájdete aj podrobnejší popis s typmi na výlety.

Patrí k prvým letoviskám, je známy o kúsok kvalitnejšími službami, ako ostatné egyptské letoviská. Ponúka veľa možností kultúrneho a spoločenského využitia voľného času, je na Sinaji najrozvinutejší. Pod jeho plážami sa ukrývajú skvostné útesy a v blízkosti ostrov Tiran a národný park Ras al Mohammed.  

Mestečko slobodných duší, láka mnoho backpackerov a cestovateľov "na voľnej nohe, no má čo ponúknuť aj náročnejším turistom a nachádzajú sa v ňom aj rezorty s komplexnými službami. Je vychýrený úžasným podmorským svetom, v jeho blízkosti sa nachádza Modrá diera. 

Skôr pokojná, "ospalejšia" časť pobrežia, ako stvorená pre oddych a je vhodnejšia skôr pre uvoľnenejších cestovateľov. Ponúka dych berúce pohľady na hory a pláže s jemným pieskom.

Podobne, ako Nuweiba dýcha atmosférou červených hôr, ponúka služby príjemných hotelov, na svoje si prídete, ak radi hráte golf, či radi šnorchlujete s rybkami, avšak záhrady farebných koralov, ako v Sharme nečakajte. Taba má výbornú polohu pre výlety aj do susedných krajín, ako napr. návšteva Mŕtveho mora, či jordánskej Petry.