Sharm El Sheikh

So slnkom a teplým morom po celý rok je Sharm najbližšia destinácia pre Európu, kde si môžete užívať opaľovanie, krásne pláže a šnorchlovanie pozdĺž nádherných koralových útesov kedykoľvek chcete ujsť od rutiny. Klíma je príjemná a teplá po celý čas s teplotami 20-25°C v zime, zatiaľ čo teploty v lete dosahujú 30-40°C (v najteplejších mesiacoch to môže byť aj viac, ale v Sharme je cítiť more a vánok po celý čas).

Sharm el Sheikh sa môže pochváliť najširšou škálou zábavy, vzrušujúcimi, niekedy až bláznivými vodnými športami, od šnorchľovania a potápania cez plachtenie, windsurfing, kitesurfing, a mnoho iného. Zo Sharmu si môžete priamo rezervovať výlety a safari do neďalekej Sinajskej púšte, objaviť Kláštor sv. Kataríny, alebo navštíviť majestátne pohorie Sinai (ktoré je možné vidieť takmer z každého hotela v Sharme, čo letovisku dodáva na pôvabe).

Mesto je tiež preslávené egyptskými profesionálnymi kúpelmi a wellnessom. Pridajte k tomu nekonečné noci strávené v baroch, kaviarňach, nočných kluboch, na tanečných zábavách na pláži alebo nočné safari výlety a zistíte, prečo sa Sharm zaradil medzi najatraktívnejšie destinácie sveta. Určite na toto miesto tak ľahko nezabudnete.

Sharm el Sheikh sa nachádza v zálive Aqaba, cca 300 km od Suezu a 19 km od národného parku Ras Mohammed. V srdci mesta sa nachádza Naama Bay, miesto kde sa vždy niečo deje, na nákupy by ste mali určite zájsť do Starého mesta a na bazár. Nesmiete si nechať ujsť ani Soho square , Alf Leila wa Leila (Tisíc a jedna noc), šnorchlovanie či potápanie v národnom parku Ras Mohammed, či pri ostrove Tiran. Pre neplavcov alebo deti je vhodná loď s preskleným dnom, delfinárium, aquapark a mnoho iných atrakcií. Verte, že aj keby ste v Sharme dovolenkovali mesiac, vždy by sa pre vás niečo našlo.


Nezmeškajte v Sharme

Soho square

Námestie, kde nájdete mnoho obchodov, kaviarní, barov, veľkú tancujúcu fontánu, ktorá je doménou celého námestia, ľadové klzisko, zopár kolotočov pre najmenších, sochy hodné pózovania, zabávačov a kultúrne predstavenia.


Naama bay

Rušné Naama bay ponúka mnoho kaviarní, barov, obchodov, pekné pláže, dobré hotely. Pre nočný život je ako stvorené.


Alf Leila Wa Leila

Alebo po našom "Tisíc a jedna noc" bude krásnym zážitkom pre celú rodinu. Ide o akýsi palác s fontánami, sieňami, ktoré majú steny pokryté obrazmi z rozpráviek Tisíc a jednej noci, a večernými folklórnymi vystúpeniami. Prídu si na svoje obdivovatelia brušných tanečníc, show s kobrami, Tanoura tanečníkmi a inými folklórnymi predstaveniami z rôznych častí Egypta.


Národný park Ras Mohammed a ostrov Tiran

Sea cruises, alebo výlety loďou vás zavedú na tie najkrajšie miesta. Vačsinou sa jedná o celodenný výlet, kde máte zahrnutých niekolko zástaviek určených na šnorchlovanie, potápanie, či len rodinné plávanie, ale to by bola škoda, veď šnorchlovať sa dá aj so záchrannou vestou. V cene býva aj obed a zapožičanie výbavy. Potápanie s inštruktorom a fotografie sa platia zvlášť. Ostrov Tiran je zaujímavý stroskotanou loďou a samozrejme tak isto oplýva mnohými podmorskými krásami. V národnom parku Ras Mohammed sú jedny z najkrajších koralových útesov vôbec. Vstupná brána zo súše pozostáva z obrovských kamenných blokov, nájdete tu aj pozorovateľňu žralokov a výhľad na Suezský a Akabský záliv.


Beduínsky večer, Desert safari, Coloured Canyon, Kláštor sv. Kataríny

Ak už ste na Sinaji a situácia to dovoľuje, určite sa vydajte na spoznávanie hôr, Sinajskej púšte a neobíďte ani kláštor sv. Kataríny, ktorý sa nachádza na úpätí Mojžišovej hory, kde podľa Starého zákona uvidel Mojžiš horiaci krík.

Ak ste fanúšikmi geológie alebo jednoducho máte radi prírodu a zaujímavé miesta, Coloured canyon (Farebný kaňon) by pre vás mohol byť nezabudnuteľným zážitkom. Brázdenie púšte na štvorkolkách pri západe slnka má rozhodne tiež svoje čaro. 


Doprava v letovisku

závisí to od polohy vášho hotela. Vo väčšine vám zajednajú taxík na požiadanie, ale určite nebudete mať problém si ho zajednať aj sami na ulici. Taxikári sa vám ponúkajú všade. Ceny sú aké si ich zajednáte. Vždy sa treba dohodnúť na cene dopredu. V rámci letoviska fungujú aj mikrobusy, ktoré zastavia na znamenie a niektoré z lepších hotelov majú vlastné mikrobusy, hlavne ak sú ďalej od pláže.

Nech už sa rozhodnete pre ktorékoľvek aktivity, alebo len relax v hoteli a pri mori, Sharm el Sheikh vás určite nesklame. Mnoho hotelov ponúka vlastné animačné programy, móla ku koralovým útesom a krásne výhľady na západ slnka za všade prítomné hory.