Sahl Hasheesh


Prepychové rekreačné stredisko, ktoré leží 18 km južne od Hurghady sa pýši piesočnatou plážou, dlhšou než 12,5 km a je plne integrovaným letoviskom Červeného mora. Sahl el Hasheesh, ktorý na západe obklopujú hory Východnej púšte a na východe tyrkysové čisté more, pokrýva plochu 41 km2.


Výjdite si na prechádzku po uliciach tohto moderného turistického mesta, ulice sú lemované stromami, o ktoré sa neustále stará celá armáda záhradníkov. Prídete až na drevené mólo na krásnom pobreží s bielym pieskom, kde na vás čakajú lehátka alebo altánky. Potápajte sa, alebo šnorchlujte v neďalekom "potopenom meste", zverte sa do rúk profesionálnych SPA terapeutov a po opaľovaní sa zúčastnite mnohých zábavných programov vo vašom hotely.

Je to len malá ochutnávka zážitkov v Sahl el Hashees, pretože v tomto stredisku je starostlivosť o hostí naozaj na prvom mieste a odpočinok v prepychu tu bol povznesený nad všetko ostatné. Kláštory sv. Anthonyho a sv. Pavla

Oba sú najstaršími kresťanskými kláštormi, pochádzajú z obdobia 4. st. n. l. a sú jednými z najdôležitejších koptských pamiatok. Nachádzajú sa približne 45 km od Hurghady a ak aj nie ste nábožensky založení, určite sa toto miesto oplatí navštíviť.Hieroglyfy vo Wadi Hammamat

Wadi Hmmamat je dnes moderná cesta spájajúca pobrežie Červeného mora s Nílom, v minulosti to bolo len vyschnuté koryto rieky, ktoré slúžilo ako staroveká obchodná cesta používaná už v období Starej ríše, až do Rímskej doby. Na južnej strane cesty, presne v Bir Umm Fawakhir možno nájsť stovky hieroglyfov, potvrdzujúcich mnohé ťažobné expedície faraónov. Na severnej strane cesty sú ešte pozostatky 35 antických robotníckych chatrčí. Výlety sem organizuje mnoho agentúr z okolitých letovísk.Ostrov Giftun

Giftun je už veľmi populárny aj medzi našimi turistami. Priezračné more a žiarivé pláže vám zaručia dokonalý celodenný výlet. Nezabudnite si šnorchel a potápačské okuliare.


Sahl Hasheesh toho ponúka ešte oveľa viac, dôležité sú fakultatívne výlety za starovekými pamiatkami Egypta, ako je Káhira, Luxor, Asuán, a mnoho iných.

Do týchto destinácií ponúkajú výlety všetky letoviská, aj tie vzdialenejšie zo Sinaja, preto sa im venujeme jednotlivo pod záložkou Cestovanie v Egypte - Údolie Nílu.