Safaga

Ohromujúce útesy lákajúce k prieskumným výpravám, výborné podmienky na windsurfing a kitesurfing, nekonečné pláže s dunami čierneho a zlatého piesku, denné poznávacie výlety, pohoda a kľud - to všetko vám ponúka Safaga. Port Safaga, kedysi malé prístavné mesto, ktoré predovšetkým exportovalo fosfáty z miestnych dolov do celého sveta, sa rozrástlo na vyhlásený turistický ciel Červeného mora a svetoznáme centrum vodných športov. 


Nie nadarmo spomíname windsurfing, v roku 1993 sa tu konali aj majstrovstvá sveta v tomto športe. V safage je celoročne veľmi príjemná klíma, hoci jednoznačne najlepšiu dobu pre návštevu Safagy považujeme mesiace od augusta do konca októbra, alebo na jar, kedy sa teploty pohybujú okolo 30°C. 

Potápači zase ocenia teplé more v letných mesiacoch a to cca 28°C. Do Safagy prichádzajú turisti z celého sveta, vychutnávajú si priaznivé podmienky na vodné športy a mnohí vyhľadávajú Safagu aj pre jej jej zdravé prostredie a liečebné účely. Skutočne, pláže s tmavým pieskom, vysoký podiel soli v Červenom mori a čistá a zdravá klíma činia Safagu výborným miestom pre ľudí trpiacich lupienkou, či reumatoidnou artritídou. 


Kúpele Menawille

Stredisko Menawille v Safage sa behom niekoľkých posledných rokov stalo vyhľadávaným miestom pre pacientov vyžadujúcich klimaterapiu. Výborne vyškolený a kvalifikovaný personál pripraví pre každého hosťa individuálny liečebný program vrátane kúpeľných procedúr, solária a piesočných kúpeľov. Pacienti tiež môžu využívať liečebné vlastnosti prírodného čierneho piesku na súkromnej pláži komplexu. V hoteli je zaistené aj špeciálne stravovanie, napríklad pre ľudí trpiacich nadváhou.


Lom v Mons Claudianus

Zahrňte do svojej dovolenky v Safage aj denný výlet do blízkeho lomu v Mons Claudianus. Nachádza sa zhruba 50 km od Safagy, pri diaľnici Qena, ktorá vedie do Luxoru. Bola to rímska trestanecká kolónia, kde väzni ťažili kremenný diorit a špičkovú žulu, ktorá bola používaná na výstavbu chrámov a víl v celej Rímskej ríši. Nájdete tu aj rozvaliny nedokončeného chrámu, ktorý začal stavať cisár Hadrián. 



Útes Abu Kafan 300 m dlhý útes je rajom pre útesových potápačov. V Safage je veľmi obľúbený, preto tu môžete očakávať tak trochu nával turistov. Majú tu zástavku mnohé výletné lode, aj tie z Hurghady. Keď sa však potopíte dole, stretnete aj také ryby ako barakudy, tuniaky, útesové a kladivohlavé žraloky. 


Hoci je Safaga známa predovšetkým pre liečebné procedúry a vyznávačov vodných športov, tak ako všetky letoviská na pobreží Červeného mora ponúka mnoho krásnych zážitkov aj pri šnorchlovaní, či fakultatívne výlety do vnútrozemia. Navštíviť môžete aj Hurghadu, ktorá je vzdialená menej ako 60 km a okolité kláštory.