Potápanie v Egypte

Farebný svet v Červenom mori


Egypt je bez preháňania raj pre potápačov. Športové potápanie s dýchacími prístrojmi sa v Egypte rozvíja od 50. rokov 20. storočia. V Červenom mori, ktoré preskúmal mimo iných aj rakúsky zoológ Dr. Hans Hass, známy tvorca filmov o podmorskom živote, objavíte úžasné koralové útesy, ktoré priťahujú tisíce rôznych druhov živočíchov.

Možnosti potápania sa od tej doby mnohonásobne rozšírili a dnes tu nájdete plne vybavené zariadenia. Môžete využiť možnosti potápania na rekreačnej lodi a množstvo ďalších programov, či osloviť inštruktorov s medzinárodnými certifikátmi. Rekreačné strediská pri Červenom mori ako Sharm el Sheikh, Taba, Marsa Alam, Hurghada a El Gouna sú destináciami, ktoré ponúkajú širokú škálu všetkých služieb pri prekrásnych útesoch.

Nezáleží na to, či ste sa už potápali, či ste úplný začiatočník alebo skúsený veterán. Pri Červenom mori vždy nájdete správny program a útesy pre všetky potápačské kategórie, vďaka ktorým sa sem vždy budete radi vracať. Okrem prírody podmorského sveta sa môžete vydať aj na dobrodružnejšie potápanie ku vrakom lodí. V Egypte sa nachádza viac takýchto morských cintorínov lodí. Potápanie a potápačské centrá v Egypte riadi a plne reguluje Komora pre potápanie a vodné športy (Chamber of diving and watersports CDWS).

V Egypte nájdete rôzne potápačské lokality, nižšie dávame do pozornosti aspoň niektoré z nich, rozdelené podľa cieľa potápania v danej lokalite.