O nás

ZDIEĽAME S VAMI VÁŠEŇ PRE EGYPT

Egypt Kemet Masr مصر

Krajina, ktorá mala svojim návštevníkom vždy čo ponúknuť: múdrosť, nesmierne archeologické a kultúrne bohatstvo starovekého Egypta, neskrotnú a pre nás exotickú kultúru Egyptskej Arabskej republiky, či prírodné krásy údolia Nílu a Červeného mora.

V minulosti bol Egypt známy pod názvom Kemet, čo v preklade znamená Čierna zem a odkazuje na úrodné bahno, každoročne prinášané Nílskymi záplavami do údolia Nílu. Kemet bol od svojich počiatkov veľmi rozvinutou civilizáciou, v ktorej sa zložité písmo objavilo prakticky z ničoho nič. Po celé stáročia Egypťania budovali svoju zem, Manehtó ich vo svojom diele Aegyptika označil ako najzbožnejší národ verný svojím tradíciám. Pamiatky po celej krajine lákajú bádateľov, turistov, spisovateľov ešte aj po dvoch tisícročiach. Nie nadarmo sa v jednom arabskom prísloví vraví že "ľudia sa boja času ale čas sa bojí pyramíd".

Súčasný Egypt sa po arabsky nazýva Masr, čo odkazuje na popredné miesto, ktoré krajina zaujíma medzi arabskými okolitými krajinami. Hoci mnohí turisti automaticky zamiera k moru alebo starovekým pamiatkam, za povšimnutie stojí aj mnoho pamiatok z arabskej kultúry, ktorá je známa svojou pohostinnosťou. Opomenúť sa nedajú ani národné parky, púšte, ktoré ukrývajú množstvo príbehov a oázy, ako vystrihnuté z dobrodružných filmov o Oriente.

Čím sa líšime

Naša vízia

Projekt Yalla Egypt je výsledkom hlbokého záujmu o starovekú egyptskú kultúru, nadšenia pre objavovanie, cestovanie a potápanie a v neposlednom rade niekoľkoročných skúseností v cestovnom ruchu.

Našim primárnym cieľom je zdieľať vášeň pre túto užasnú krajinu s ľuďmi, rozširovať povedomie aj o menej známych lokalitách či skrytých prírodných a kultúrnych pokladoch a v neposlednom rade pomôcť turistom vybrať si tú pravú dovolenku pre seba a svojich blízkych. 


Naše hodnoty

Pri komunikácií s našimi klientami je pre nás v rámci kompetencií cestovnej agentúry kľúčová podpora počas celej dovolenky, transparentnosť a ľudský prístup. 

Nezameriavame sa na predaj zájazdov čo najväčšiemu počtu klientov, ale na sprostredkovanie čo najkrajšieho zážitku z príjemnej dovolenky a spoznávania miestnych krás pre klientov, ktorí sú Egyptom rovnako nadšení, ako my.