Makadi Bay


Navštíviť môžete neďalekú Hurghadu, alebo absolvovať niektorý z mnohých fakultatívnych výletov. Riviéra Červeného mora vás určite nesklame, miestne more je bohaté na koraly a podmorský život, voda je čistá a príjemná na celoročné kúpanie a okolitá krajina Východnej púšte je bohatá na prírodné krásy.

Príďte si zaplávať do krásne tyrkysovej vody a zažiť exotickú púštnu krajinu v Makadi Bay. Toto stredisko leží v prirodzenej zátoke a ponúka vám absolútnu pohodu.

Zbavte sa stresu v najmodernejších indických kúpeľoch, spoznajte krásnu okolitú krajinu, zahrajte si golf či len tak rekreačne šnorchlujte po krištálovo čistých vodách zátoky Makadi. Zátoka je tiež stvorená na potápanie a takmer všetky vodné športy, ktoré turisti vyhľadávajú na egyptskom pobreží Červeného mora, môžete tiež stráviť čas nakupovaním na bazároch, tancom v nočných kluboch a diskotékach, či (ne)obyčajným leňošením na pláži alebo pri bazéne.

Milovníkov vodnej zábavy poteší aquapark Madinat Makadi s vodnými atrakciami a tobogánmi pre malých aj veľkých.Kláštory sv. Anthonyho a sv. Pavla

Oba sú najstaršími kresťanskými kláštormi, pochádzajú z obdobia 4. st. n. l. a sú jednými z najdôležitejších koptských pamiatok. Nachádzajú sa približne 45 km od Hurghady a ak aj nie ste nábožensky založení, určite sa toto miesto oplatí navštíviť.Hieroglyfy vo Wadi Hammamat

Wadi Hmmamat je dnes moderná cesta spájajúca pobrežie Červeného mora s Nílom, v minulosti to bolo len vyschnuté koryto rieky, ktoré slúžilo ako staroveká obchodná cesta používaná už v období Starej ríše, až do Rímskej doby. Na južnej strane cesty, presne v Bir Umm Fawakhir možno nájsť stovky hieroglyfov, potvrdzujúcich mnohé ťažobné expedície faraónov. Na severnej strane cesty sú ešte pozostatky 35 antických robotníckych chatrčí. Výlety sem organizuje mnoho agentúr z okolitých letovísk.Ostrov Giftun

Giftun je už veľmi populárny aj medzi našimi turistami. Priezračné more a žiarivé pláže vám zaručia dokonalý celodenný výlet. Nezabudnite si šnorchel a potápačské okuliare.


Hurghada toho ponúka ešte oveľa viac, dôležité sú fakultatívne výlety za starovekými pamiatkami Egypta, ako je Káhira, Luxor, Asuán, a mnoho iných.

Do týchto destinácií ponúkajú výlety všetky letoviská, aj tie vzdialenejšie zo Sinaja, preto sa im venujeme jednotlivo pod záložkou Cestovanie v Egypte - Údolie Nílu.