Hĺbkové potápanie

Blue Hole (Modrá diera) pri Dahabe

Niekoľko kilometrov severne od Dahabu nájdete svetoznámu potápačskú lokalitu Modrá diera. Je to fantastické, aj keď trochu nebezpečné miesto. Darí sa tu koralom, vejárovníkom, mnohým druhom rýb, murénam a neuveriteľná hĺbka tejto "diery" ponúka krásne výhľady.


Technických potápačov zvlášť priťahuje klenutá chodba, spájajúca Modrú dieru s otvoreným morom. Celá lokalita pôsobí ako zázračná hra svetla a živých tvorov. Miesta, kde sa hory priamo stretajú s morom pôsobia na pohľad úžasne.


Útes Abu El Kizal (Deadalus reef)

Tento útes objavíte 80 km od pobrežia Marsa Alam. Jedná sa o menej navštevované miesto v tejto oblasti a teda aj dobre zachované, keďže leží ďalej od pevniny. V tejto oblasti sú silné prúdy, obzvlášť na severe. Na východnej i západnej strane je útes pokrytý silnou vrstvou vejárovníkov. V Abu El Kizal môžete vzhliadnuť skutočne veľké ryby, ako napríklad kladivohlavé žraloky, žraloka veľrybieho, kranasy, tuniaky alebo murény.

Hĺbka sa pohybuje od 5 do 40 m, preto sa tu môžu potápať aj stredne pokročilí potápači, ak sú schopní vysporiadať sa so silnými prúdami. K útesu sa dostanete na obytnej lodi pre potápačov (liveboard), najbližší prístav je Marsa Alam.


Bratské ostrovy - Malý a Veľký Brat

Bratské ostrovy ležia 67 km od El-Quseiru a je možné sa k nim dostať len na obytných lodiach pre potápačov (liveboardoch), ktoré vyplávajú z Hurghady alebo Safagy. Tieto ostrovy sú dlhodobo jednou z najobľúbenejších destinácií skúsených potápačov. Nájdete tu najmenej 12 pozoruhodných miest k potápaniu a pritom nezaberajú viac než 200-800 m2.

Ostrovy ponúkajú výnimočné ponory na steny, silné prúdy, dva vraky lodí, koralové útesy a úžastné živočíchy, napríklad kladivohlavé žraloky. Potápačskú dovolenku na obytnej lodi si môžte objednať v takmer každom potápačskom centre v Hurghade.