El Quseir

Či už chcete navštíviť miestny bazár alebo otomanský hrad, El Quseir znamená príjemne strávený deň. Nachádza asi do 1,5 hod. od Marsa Alam, v závislosti od polohy vášho hotela. Traduje sa tiež, že je to miesto odkiaľ kráľovná Hatšepsut poslala výpravu do tajomnej krajiny Punt. Na miestom bazáre pravdepodobne zjednáte výhodnejšie ceny za papyrus, alabaster, parfumy, vodné fajky, striebro a iné suveníry. 

El-Quseir sa stal tiež vyhľadávanou potápačskou destináciou. Pobrežie mesta sa môže pochváliť viac ako 80 potápačskými lokalitami, medzi najznámejšie patria Omar Sukan, Ras Quseir a Serib Kebir. Nájdete tu jaskyne, labyrinty chodieb, mnoho druhov sasaniek a rýb, v poslednom spomínanom sa dokonca nakrúcal životopisný film o Hansa Hassa, priekopníka potápania. 

El-Quseir sa nachádza 205 km južne od Hurghady a 103 km severne od Marsa Alam. Celoročne sa teší krásnemu počasiu, a však teplotné rozdiely medzi dňom a nocou môžu byť vďaka púštnemu okoliu veľmi rozdielne (aj 20°C rozdielu).


Nezmeškajte v El Quseir

Domov delfínov

"Dolphin house reef" v El-Goune svojmu menu skutočne dostojí. Len 45 minút plavby na lodi od El Gouny narazíte na útes ktorý je domovom delfínov skákavých, korytnačiek a celej záhrady tvrdých koralov. Ak budete mať šťastie - čo je dosť pravdepodobné - môžete si zaplávať s celou miestnou skupinou týchto priateľských stvorení.


Dugongy a korytnačky v Marsa Alam

Egypt je vychýrený úžasným podmorským životom, avšak neďaleké Marsa Alam ponúka možnosť pozorovať aj "morské kravy" dugongy, pasúce sa na morskom dne a korytnačky. Či už sa rozhodnete pre šnorchel, nádychové potápanie, či potápačskú výstroj, plávanie popri majestátnych dugongoch si určite užujete.


Lom v Mons Claudianus - výlet do mesta duchov pri Safage

Zahrňte do svojej dovolenky v Safage aj denný výlet do blízkeho lomu v Mons Claudianus. Nachádza sa zhruba 50 km od Safagy, pri diaľnici Qena, ktorá vedie do Luxoru. Bola to rímska trestanecká kolónia, kde väzni ťažili kremenný diorit a špičkovú žulu, ktorá bola používaná na výstavbu chrámov a víl v celej Rímskej ríši. Nájdete tu aj rozvaliny nedokončeného chrámu, ktorý začal stavať cisár Hadrián.Štvrokolky, večera v púšti, beduíni

Okrem priezračného mora a historických pamiatok sa môžete vybrať spoznávať aj miestnu beduínsku kultúru a užiť si ich pohostinnosť. Ponúka sa viac možností trávenia času v púšti, od divokej jazdy na štvorkolkách, cez jazdu na ťavách, po večeru s tradičným programom u beduínov, prípadne ich kombináciou.


Navštívte taktiež pamiatky v údolí Nílu alebo národné parky, ktoré sa nachádzajú južne od Marsa Alam.