El Gouna

Predstavte si veľké množstvo prepojených ostrovov, krásne more všetkých odtieňov modrej, tyrkysové lagúny a pripočítajte k tomu luxusné rekreačné strediská, najmodernejšie golfové ihriská, čisté pláže a veľký výber vodných športov. To všetko na jednom mieste zvanom El-Gouna, ktorej názov znamená práve Lagúna. 

El-Gouna sa nachádza 22 km od Hurghady a 470 km od Káhiry. V tejto časti pobrežia býva počasie veľmi príjemné, v lete 26-33°C a v miernej zime dosahujú teploty 17-25°C, pričom zrážky sú minimálne. Hoci sa v El-Goune kladie veľký dôraz na ochranu životného prostredia, čaká vás tu ubytovanie na veľmi vysokej úrovni a v ponuke sa tiež nachádza veľká škála profesionálnych služieb a aktivít s ktorými budete zaručene spokojní. 


Toto silne kozmopolitné rekreačné miesto, v ktorom nechýbajú moderné kúpele, reštaurácie pre skutočných gurmánov, tenisové kurty či golfové ihriská, ponúka možnosť odpočinku a relaxu s kombináciou s extrémnymi vodnými športami a spoznávaním podmorskej prírody. 

Prejdite sa po širokej prístavnej ulici, pozorujte luxusné jachty, posaďte sa na terasu niektorej z reštaurácií a vychutnajte si večeru pod šírym nebom posiatym hviezdami, alebo si rezervujte stôl na jednej z týchto rozprávkových lodí. 


V modernom letovisku tiež nájdete výborné ubytovanie pre účastníkov rôznych konferencií, kurzov a iných skupinových akcií, ktorí určite ocenia možnosť širokého vyžitia a pestrú ponuku voľnočasových aktivít. Nachádza sa tu aj nemocnica, ktorá ponúka širokú škálu ošetrení nevynímajúc stomatológiu oftalmológiu, pediatriu a plastické operácie. Ak budete mať zrovna chuť na malé dobrodružstvo, zamierte do okolitej púšte, kde vám beduíni naservírujú čaj pod holým nebom, alebo vyskúšajte niektorý z akčnejších vodných športov. 

El Gouna ponúka aj mnoho aktivít pre milovníkov vodných športov, ako napríklad windsurfing, kitesurfing, potápanie, mnoho hotelov zapožičiava kajaky a kanoe pre svojich hostí. Tradične sa usporadúvajú fakultatívne výlety, či už do púšte alebo k údoliu Nílu. 

Je vhodným cieľom či už pre mladých ľudí, rodiny s deťmi alebo veľmi náročnú klientelu. Každému má čo ponúknuť a celkom určite sa stane nezabudnuteľnou spomienkou. 


Nezmeškajte v El Goune

Tuk Tuk - najlepší spôsob dopravy po El-Goune 

Je to auto? Motorka? Nie, je to tuk tuk a hoci vám môže pripadať zvláštny, pohodlne sa tam vtesnajú dvaja či traja ľudia. Sú to motorizované trojkolky s kabínou, celkom funkčné, lacné a pre mnohých zábavné.


Prístav Abu Tig

Majestátny a jedinečný prístav slúži ako brána medzi Červeným morom a El-Gounou. Je kompletne vybavené na pristavenie jácht a lodí a medzinárodne presláveným prístavom nemá čo závidieť. Večerná prechádzka po móle, či večera v okolitých reštauráciách bude určite príjemným spestrením vašej dovolenky.Domov delfínov

"Dolphin house reef" v El-Goune svojmu menu skutočne dostojí. Len 45 minút plavby na lodi od El Gouny narazíte na útes ktorý je domovom delfínov skákavých, korytnačiek a celej záhrady tvrdých koralov. Ak budete mať šťastie - čo je dosť pravdepodobné - môžete si zaplávať s celou miestnou skupinou týchto priateľských stvorení.


Golfové ihrisko v El-Goune

Toto osemnásť-jamkové ihrisko pri Červenom mori ponúka celoročnú hru v prostredí, kde môžu golfový hráči obdivovať nádherné hory a nekonečné more. Celé ihrisko bolo navrhnuté tak, aby vyhovovalo hráčom všetkých úrovní - od začiatočníkov, ktorý si chcú hru vyskúšať po prvý krát, po pokročilých hráčov, ktorí hrajú turnaje.Cintorín lodí v Abu Nuhas

Miesto zvané Sha´ab Abu Nuhas sa nachádza len hodinu plavby loďou od El-Gouny. V preklade to znamená "najsmolnejší útes", pretože zapríčinil potopenie minimálne piatich lodí a bol nočnou morou námorníkov. Potápanie v tejto lokalite bude určite fascinujúcim zážitkom pre milovníkov námornej histórie a adventure potápania. 

Viac o potápaní v Egypte nájdete v tomto článku.