Egyptské oázy

More paliem v oceáne piesku

Uprostred vyprahlých púští Egyptskej krajiny nájdete čarovné oázy, o ktorých vám cestovné kancelárie asi nepovedali. Je paradox, že v dnešnom rozvinutom cestovnom ruchu existujú také medzery, hoci v niektorých prípadoch ide jednoducho aj o ochranu turistov pred výkyvmi bezpečnostnej situácie v krajine. Pritom Egypt nie je len o potápaní a starovekých monumentoch (hoci ich dôležitosť a atraktivitu im nikto nedokáže zaprieť). Nájdete tu aj fantastické prírodné scenérie, bohatú kultúru a ak máte radi dobrodružstvo na spôsob Indiana Jonesa, určite si prídete na svoje.

Každá oáza má dlhú históriu a svoj vlastný príbeh. Na to, aby ste ich spoznali môžete ale aj nemusíte spať v jednoduchých chatrčiach. Nájdete v nich aj príjemné eko-hotely ako z rozprávky, ktoré sa postarajú o vaše pohodlie a pomôžu vám zabezpečiť výlety do okolitej krajiny.

V Egypte sa nachádza dokopy 6 oáz, každá z nich je veľmi charakteristická a výnimočná. Sú to rajské záhrady uprostred vyprahlého mora piesku a skál, v ktorých nájdete ďaleko od konzumného sveta prívetivých obyvateľov, najlepšie čerstvé ďatle, horúce pramene a také západy slnka ponad okolité púšte, aké nezažijete nikde inde.