Časté otázky

1. Po príjazde do Egypta

Po príjazde do destinácie na Vás čakajú pobytoví delegáti cestovnej kancelárie. Zúčastňujú sa transferov na letisko a z letiska, pripravujú všetky potrebné náležitosti pre ubytovanie nových klientov, organizujú úvodné informačné stretnutia (v Egypte nie sú ojedinelé aj počas dlhšieho transferu z letiska do hotela) a v určených hodinách Vám budú k dispozícii počas celého pobytu. V naliehavých prípadoch je možné spojiť sa s delegátom aj telefonicky. V každom hoteli sú aj umiestnené tzv. infotabule a infoknihy, ktoré obsahujú podrobnejšie informácie o danej krajine, stredisku, možnostiach fakultatívnych výletov, kontakt na delegáta (býva súčasťou aj pokynov ku zájazdu), rozpis informačných stretnutí, informácie o odlete, resp. odchode autobusov a iné.

Ubytovacie kapacity bývajú štandardne k dispozícii po 14:00 hod. (vo väčšine prípadov a po dohode na recepcii v prípade voľných izieb je za bakšiš niekedy možné ubytovanie aj skôr).  V deň odchodu je potrebné uvoľniť izby do 10:00 hod., resp. do 12:00 hod. (pokiaľ nie je na informačnej tabuli uvedené inak). V niektorých hoteloch je možné za poplatok predĺžiť si pobyt až do odchodu transferového autobusu na letisko (o poplatkoch sa informujte na recepcii hotela, resp. u delegáta).

V každom letovisku je pre Vás pripravená bohatá ponuka fakultatívnych výletov. Tieto služby sú zabezpečené v spolupráci s miestnou agentúrou, ktorá zájazdy usporadúva. Výlety si môžete zakúpiť priamo u delegáta alebo v miestnej cestovnej kancelárií (pri kúpe výletu bez Vášho delegáta je však výber, poistenie i prípadné reklamácie na vlastnú zodpovednosť). Akékoľvek reklamácie odporúčame vyriešiť priamo na mieste pobytu, nakoľko naše partnerské cestovné kancelárie nie sú organizátorom týchto výletov. Za kvalitu suvenírov zakúpených v priebehu výletu (napr. videokazeta) nenesie cestovná kancelária žiadnu zodpovednosť.

2. Víza

Vízum si môžete zabezpečiť prostredníctvom cestovnej kancelárie, individuálne na egyptskom veľvyslanectve v Bratislave alebo po prílete do Egypta. 

Egyptské víza sa vydávajú priamo na letiskách v Káhire, Hurghade a Sharm-el Sheikhu. Víza je možné získať aj na niektorých hraničných priechodoch, napríklad v Tabe, na hraniciach s Izraelom. V tomto prípade má však vízum platnosť iba na oblasť Sinajského polostrova.
Pri vstupe do Egypta je pre občanov SR potrebný platný cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po návrate a pobytové turistické vízum.

3. Cestovné poistenie

Každá cestovná kancelária ponúka ku svojim zájazdom aj možnosť zakúpenia cestovného poistenia. 

Poistnú zmluvu obsahuje priamo Zmluva o obstaraní zájazdu, ktorá sa vypisuje pri objednávke daného zájazdu.

Cestovného poistenie si každý zákazník môže zabezpečiť aj individuálne  a  nie je povinnou položkou v objednávke.

4. C-19

Pravidlá pre vstup do Egypta v súvislosti s COVID-19 boli zrušené. Na vstup do Egypta sa nevyžaduje splnenie žiadnych epidemiologických podmienok.

Pred tým než vycestujete na dovolenku odporúčame uzatvoriť cestovné poistenie, ktorým podstatne vylúčite riziko finančných ťažkostí.

Cestovné poistenie zvyčajne zahŕňa okrem poistenia liečebných nákladov v zahraničí aj poistenie úrazu, batožiny, zodpovednosti za škodu a poistenie doplnkových asistenčných služieb.

Cestovné poistenie sa vo väčšine prípadov rozdeľuje na:

  • základné - komplexné cestovné poistenie
  • storno pripoistenie - aj vrátane COVID-19 storna