Ain Soukhna

Krátka vzdialenosť od Káhiry - niečo okolo hodiny a pol po novej diaľnici - činí Ain-Sukhnu (El Ein Sokhna) výbornou vstupnou bránou pre spoznávanie Egyptskej krajiny. Letovisko sa rýchlo rozrastá a umožňuje čoraz viacerým návštevníkom skombinovať krátkodobý pobyt v Káhire so zábavou pri priezračnom Červenom mori. 

Hoci do nedávna bolo toto stredisko vyhľadávané najmä bohatými Egypťanmi a Arabmi z okolitých krajín, v posledných rokoch sa tu rozrastajú medzinárodné hotelové reťazce, ktoré sprístupňujú tento kúsok raja aj zahraničným turistom. Krásne čisté pláže, zábavné vodné športy, blízkosť Egyptskej metropoly a magickej Východnej púšte činia Ain-Suknu ideálnym miestom vašej dovolenky. 


Okrem toho sa nachádza len 20 km južne od Ain Sukhny luxusný rezort Porto Sukhna. Tento ambiciózny projekt postupne rozvíja nové letovisko, rozrastajúce sa 270 metrov nad morom a nájdete tu prvý horský areál a golfové ihrisko Egypta. 

Na celkovej rozlohe 2,5 miliónov štvorcových metrov sa nachádzajú obrovské nákupné strediská, reštaurácie, multikino, očarujúce obytné plochy a vilky. Areál je napojený na pobrežie pomocou lanovkového dopravného systému. 

Ain-Sukhna znamená v Arabštine "Horúci prameň" a svoje meno dostala vďaka neďalekým horúcim prameňom pri hore Ataka vysokej 800 m n. m., ktorú určite nemôžte vynechať zo svojich výletov, ak dovolenkujete v Ain-Sukhne. Existuje tu mnoho hotelov, ktoré vám ponúknu klasické služby Egypta, ako vodné športy, šnorchlovanie, potápanie, masáže a luxusné kúpele, zapožičanie bicyklov či golfové ihrisko. 

V blízkosti Ain-Sukhny sa nachádza mnoho zaujímavých miest, či už kultúrnej alebo historickej hodnoty. Oplatí sa navštíviť mesto Suez, okolité kláštory, vybrať sa za turistikou v horách, či spoznať východnú púšť. Samozrejmosťou je výlet do Káhiry a zaujímavá skúsenosť môže byť aj spoznávanie najznámejšej egyptskej oázy Al Fayoum, vzdialenej približne 122 km.


Nezmeškajte v Ain Soukhne

Stella Di Mare Golf

Či už sa rozhodnete pre ubytovanie v tomto hoteli, lebo len jeho návštevu, Stella Di Mare sa o Vás postará špičkovo. Nájdete tu kvalitnú golfovú akadémiu, 7 200 yardov zelene, luxusné Thalasso therapy centrum, ktoré ponúka všetky typy vodoliečebných procedúr rovnako ako parné kúpele, masáže, saunu, turecké kúpele či bazény s masážnymi tryskami. Pre viac informácií navštívte https://www.stelladimare.com/.Kláštory sv. Anthonyho a sv. Pavla

Oba sú najstaršími kresťanskými kláštormi, pochádzajú z obdobia 4. st. n. l. a sú jednými z najdôležitejších koptských pamiatok. Nachádzajú sa približne 70 km južne od Ain-Sukhny a ak aj nie ste nábožensky založení, určite sa toto miesto oplatí navštíviť.


Suez

Hlavné mesto Suezského governátu je dôležité z historického i geografického hľadiska. Suez má dlhú históriu siahajúcu až do 6. dynastie faraónskeho Egypta. Od Ain-Sukhny je vzdialený cca 44 km a hoci nemá mnoho atrakcií zaujímavých pre masových turistov, tí skúmavejší radi objavia bežný život jeho obyvateľov, prístav, či pozorovanie obrovských lodí cez Suezský prieplav z okolitých kaviarní. Nákupy sa tu tiež oplatia viac ako v predražených letoviskách.Východná púšť a hory Ataka

22 000 km2 púšte rozkladajúcej sa medzi Nílom a Červeným morom vo vás vyvolá bázeň. Okolité hory Ain Sukhny jej dodávajú magický podtón ako stvorený na skvelé safari. Samozrejme netreba zdôrazňovať, aby ste si vybrali skúseného sprievodcu.


Okrem komplexného zájazdu cez cestovné kancelárie sa sem najľahšie dostanete z medzinárodného letiska v Káhire. Môžete použiť autobus, hoci komfortnejší a pre našincov nie tak drahý je taxík. Ten je najlepšie zajednať si dopredu, ideálne cez hotel, ktorý ste si rezervovali.